Silniki elektryczne

Współpracujemy od wielu lat z renomowanymi producentami silników eklektycznych, m.in. ABB, TAMEL, czy BESEL. Mamy też dostęp do mniej znanych zamienników, przez co gwarantujemy, że zakupiony od nas sprzęt jest solidnie wykonany i trwały. Oferujemy także doradztwo w doborze odpowiedniego silnika elektrycznego do indywidualnych potrzeb klienta. Zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną lub e-mail.

Silniki elektryczne jednofazowe z naszej oferty

Posiadamy w ofercie silniki elektryczne jednofazowe i trójfazowe. Te pierwsze pracują na napięciu 230V, czyli prądu który jest w standardowym gniazdku elektrycznym. Dzielimy je na takie, które posiadają jeden kondensator tylko do pracy lub dwa kondensatory, z których jeden jest potrzebny do rozruchu, a drugi do pracy.

silniki elektryczne sprzedaż

Elektryczne silniki jednofazowe z kondensatorem pracy charakteryzują się momentem rozruchowym rzędu 35 – 50% momentu znamionowego, co ogranicza ich zastosowanie do napędów o lekkim rozruchu.

Elektryczne silniki jednofazowe z kondensatorem pracy i kondensatorem rozruchowym charakteryzują się momentem rozruchowym rzędu 150 – 170% momentu znamionowego, co czyni je przydatnymi do napędów o średnio ciężkim rozruchu.

Silniki elektryczne trójfazowe z naszej oferty

Indukcyjne silniki trójfazowe charakteryzują się dużą sprawnością elektryczną, jednakże wymagają podłączenia ich do gniazda siłowego 400V. Silniki te przeznaczone są do napędu maszyn i urządzeń powszechnego stosowania. Standardowo są dostępne w obudowie aluminiowej lub żeliwnej. Możemy zastosować rożny podział tego typu silników:

Ze względu na wysokość obrotów:

  • wolnoobrotowe (700obr/min),
  • standardowe (1400obr/min),
  • wysokoobrotowe (2800obr/min).

Ze względu na rodzaj pracy:

  • do pracy ciągłej,
  • przerywanej,
  • krótkotrwałej.

Ilości biegów:

  • jednobiegowe,
  • dwubiegowe.

W naszej ofercie na pewno znajdą Państwo silnik spełniający wszystkie wymagania.
Zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną lub e-mail.

Skontaktuj się z nami

ul. Siemiana 2,
83-314 Somonino
Telefon: 58 684 14 97
[email protected]